PRO NÁVŠTĚVNÍKY


Milí návštěvníci,

Koruny stromů, louky, les či památeční lípa, tak jak je vymalovala příroda, poskytnou přirozenou galerii pro díla lokálních či začínajících umělců. Venkovní galerie umění nazvaná Sochy u lesa se odehraje 2. a 3. září 2023 v malebných Hodslavicích, vesnici na kraji Valašska v podhůří Beskyd.

Autoři zde budou vystavovat sochy i obrazy. Jen tak, venku a ve starobylé Fojtově stodole, originální dřevostavbě, jejíž kopie stojí ve Valašské dědině v Rožnově pod Radhoštěm.

Výstava začíná na náměstíčku u sochy legendárního hodslavského rodáka Františka Palackého, line se podél jeho rodného domku, klikatí se kolem dřevěného kostelíku Svatého Ondřeje z roku 1551 a prochází otevřenými vraty mohutné Fojtovy stodoly. Zde se nachází exhibice obrazů. Výstup ze stodoly směřuje přímo do aleje, kde stromy a tráva tvoří zázemí vystavených soch. Alej stoupá do vršku k lesíku, kde se vedle dalších soch nachází i krásný výhled na beskydské vrcholy. Akce je pro všechny zcela zdarma.

PŘIJEDETE NA KOLE?

Přijedete-li na kole, využijte prosím stojany na kola u restaurace na Fojtství. Kola lze nechat také poblíž Fojtovy stodoly. 

KDE ZAPARKOVAT AUTEM?

Chystáte-li se na akci Sochy u lesa přijet autem, doporučujeme zaparkovat na parkovišti u obecního domu v Hodslavicích čp. 161 viz. mapa.